About

   

Studio58 je internetový obchod, zameraný predovšetkým na bytové doplnky z československej éry mid-century.

Tento projekt vznikol na základe jednej lásky k československému dizajnu, uvedomenia si jeho hodnoty a potreby doceniť nedocenené. Je to proces objavovania nevšednej krásy.

Moje meno je Marek a chcel by som vám tento fenomén priblížiť, umožniť, vziať si z minulosti len to najlepšie, dopriať si lesk a kvalitu starých čias, a zároveň tak v neposlednom rade prispieť k cieľu trvalej udržateľnosti našej planéty.

Pri balení vašich úlovkov sa snažím používať čo najviac recyklovaného, rozložiteľného, či recyklovateľného materiálu. Dôležité je však aj to, aby sa k vám predmety dostali v poriadku, a tak sa niekedy bublinkovej fólii nevyhnem.

Úlohou blogu je zdieľať a podeliť sa s vami o moje postrehy, názory a poznatky, a priblížiť vám tak veci z môjho uhla pohľadu, ktorý bude pre vás, dúfam obohacujúci a inšpiratívny.

Môj cieľ - u vás doma

Chcem s vami zdieľať možnosť, naplno využiť potenciál tohto jedinečného dizajnu aj u vás doma. Mojím cieľom je prostredníctvom predmetov s istým príbehom a výpovednou hodnotou, napomôcť k vytvoreniu výnimočnej atmosféry vášho bývania. Celá podstata tkvie v umení prelínania jednotlivých štýlov, a teda schopnosti vkusne a citlivo začleniť predmet, v tomto prípade staršieho dáta, do dnešného interiéru. Aplikovaním na moderný podklad dáte predmetu možnosť opäť zažiariť a naplno vyniknúť. Podtrhnete tak jeho osobitý dizajn a priznáte jeho nadčasovosť. Je to spôsob, ktorým váš interiér príjemne oživíte, ozvláštnite, dodáte mu punc originality a istý charakter

Tak poďme spolu tieto hodnoty uchovať!